Drukarka fiskalna z czytnikiem

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, lecz w prawdzie są to dwa inne urządzenia o kolejnych możliwościach. Drukarki fiskalne to niezwykle rozbudowane kasy fiskalne. W przypadku kas do uprawiania sprzedaży niezbędna jest kasa i sprzedawca, i jeśli chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo występować musi komputer i profesjonalne oprogramowanie.

Takie drukarki najczęściej stawiane są w polach gdzie bazy towarów są bardzo ważne, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Gwarantują one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów fiskalnych oraz prowadzenie sprzedaży. A są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Jedną spośród ostatnich właściwości istnieje szansę kontrolowanie stanu magazynowego produktów, jakie potrafimy w kolekcji. Jest ostatnie udogodnienie, dzięki któremu można zapobiec sytuacji, w jakiej w handlu zabraknie jakiegoś produktu. Jeszcze do takich sposobów można wprowadzić promocje. Nie właśnie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu efektów w pakiecie w gorszej cenie. Prosto z takich drukarek można przygotować wydruk paragonów, a i fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z propozycją tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w sukcesu kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych zobowiązuje się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez wszystek ten poziom. Rozwiązanie przydatne w ostatnim sukcesu kładzie się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w sezonie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Większe szanse drukarek fiskalnych godzą się z większą wartością ich zakupu. Obsługa ich istnieje specjalnie trudna i trudna ze względu na dodatkowe oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoce wymienione argumenty potrafią być nieatrakcyjne dla niewielkich biur albo po prostu nieopłacalne, ale każdy sam podejmuję decyzje co chce.